Panašu, kad MINI, kurį konfigūravote, nebuvo išsaugotas. Jei norite sugrįžti ir toliau konfigūruoti, išsaugokite ir suteikite jam pavadinimą, kad galėtumėte tęsti ten, kur baigėte.

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - eksterjeras Your MINI - interjeras

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

KAIP ELEKTROMOBILIS PRISITAIKYS PRIE JŪSŲ VAIRAVIMO STILIAUS.

Ateitis šviesi ir elektrinė. Jei vis dar abejojate, štai keletas įtikinančių duomenų apie tai, kaip elektrinė ateitis ilgainiui prisitaikys prie jūsų kasdienės rutinos ir vairavimo stiliaus. Pasitikite elektrinę ateitį.
Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

232 km

Nuvažiuojamas atstumas (WLTP)

2,5 valandos

80% įkrovimas (11 kW, AC kintamąja srove)

32,6 kWh

Baterijos talpa (nominalioji, 28,9 kWh)

35 min

80 % įkrovimas (50 kW, DC nuolatine srove **)

50 kW

Pritaikyta greitam įkrovimui naudojantis kombinuota įkrovimo sistema

3,7 kW

Pridedamas standartinis kabelis

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI
>

KIEKVIENĄ DIENĄ PRADĖKITE PILNAI ĮKRAUTA BATERIJA.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

1

naktis įkrovimo.

1

savaitė važiavimo.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

GYVENIMAS NAUJUOJU RITMU.

Nuo tos akimirkos, kai įsėsite į visiškai elektrinį MINI, imsite mėgautis vairavimo malonumą teikiančiomis charakteristikomis, sklandžia ir galinga akceleracija bei tyliu važiavimu. MINI elektromobilis jums atvers visai kitą kasdienybę ir gyvenimo būdą. Pagaliau galėsite įkrauti savo automobilį kada tik panorėsite – tiesiog savo namuose.
Elektrinis MINI – įkrovimas – buitinis elektros lizdas

ĮKRAUKITE NAMUOSE.

Įkrovimui namuose neprireiks jokio sudėtingo įrangos montavimo ar įrenginių. Viskas, ką turėsite padaryti, tai prijungti automobilį prie standartinio buityje naudojamo 230 voltų galios kištukinio lizdo (SchuKo) ir atsipalaiduoti.

Mūsų tyrimai parodė, kad į darbą važinėjantis vairuotojas vidutiniškai sunaudoja mažiau kaip 20 % MINI Cooper SE baterijos energijos per parą. Naudodamiesi įprastiniu buitiniu kištukiniu lizdu, 20% baterijos įkrausite per apytiksliai 3 valandas.

ĮKRAUKITE AUTOMOBILĮ, KOL MIEGATE.

Nuo šiol galite mėgautis viskuo. Atsikelti visiškai pailsėję, džiaugtis įkrautu automobiliu ir energingai pradėti naują dieną.

Savo MINI elektromobilį galite įkrauti visai taip, kaip ir savo mobilųjį telefoną – tiesiog nakčiai įjunkite automobilį į buitinį kištukinį lizdą ir jis visiškai įsikraus (per apytiksliai 15 valandų).

Jeigu automobilį statote požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, pasiteiraukite aikštelės savininko, ar nėra galimybės įrengti paprastą SchuKo kištukinį lizdą.

Elektrinis MINI – įkrovimas namuose – kabelis ir kištukas

NAUDINGA ŽINOTI.

Įdomus faktas yra tai, kad buitinių elektros energijos vartotojų sunaudojama elektra yra apmokestinama kilovatvalandėmis, todėl finansiškai jums nėra jokio skirtumo, kaip greitai įkrauti savo MINI automobilį.
Elektrinis MINI – MINI Wallbox – įkrovimas namuose

ANT SIENOS MONTUOJAMAS ĮKROVIMO ĮRENGINYS.

Namuose arba atostogų metu visada galite naudoti įkrovimo kabelį. Be to, kabelį galite pritvirtinti prie sienos ir jį naudoti kaip Wallbox alternatyvą. Tam prireiks specialaus 11kW galios trifazio elektros lizdo, kuris leis automobilį įkrauti net tris kartus greičiau. Taigi, jūsų MINI elektromobilio įkrovimas tetruks 3,5 valandos.

11 kW galios trijų fazių elektros lizdo įrengimui prireiks elektriko pagalbos. Jeigu pageidaujate įsirengti MINI Wallbox, mielai patarsime, kur rasti kvalifikuotą elektriką jūsų vietovėje.

Pažangi NewMotion įkrovimo stotelė namams.

Išmanios, saugios ir apdovanojimu įvertintos NewMotion įkrovimo stotelės leis džiaugtis aukščiausios kokybės įkrovimo patirtimi tiesiog savo namuose. Šios įkrovimo stotelės gali būti tvirtinamos prie sienos arba montuojamos prie stulpo. Be to, jos išsiskiria spalvų įvairove, todėl tikrai išsirinksite nepriekaištingai sau tinkančią.

Glausta privalumų apžvalga:

 • Greitis: naudodami tokią įkrovimo stotelę, savo visiškai elektrinį MINI įkrausite iki 60 % greičiau, lyginant su įkrovimu naudojantis 230 V galios buitiniu kištukiniu elektros lizdu.
 • Laiko taupymas: nusprendę įsigyti namams skirtą įkrovimo stotelę, sutaupysite laiko, kurį kitaip turėtumėte skirti važinėjimui į viešąsias įkrovimo stoteles. Taigi, tai yra puiki galimybė patogiai įkrauti visiškai elektrinį MINI neiškeliant kojos iš namų.
 • Saugumas: nors įkrovimas naudojant standartinį 230 V galios kištukinį lizdą yra saugus, tačiau ši įkrovimo stotelė turi apsaugos nuo perkaitimo funkciją ir yra specialiai pritaikyta perduoti elektromobiliui reikiamą elektros energijos kiekį.
 • Tvarumas: įkrovimas naudojantis namuose įrengta įkrovimo stotele yra ne tik greitesnis ir saugesnis, bet, pasirinkus energiją iš atsinaujinančių šaltinių, gali būti mažiau kenksmingas aplinkai.
 • Nepriklausomumas: turėdami savo nuosavą įkrovimo stotelę nepriklausysite nuo viešųjų įkrovimo stotelių infrastruktūros savo vietovėje.

Dabar įkrovimo stotelę iš savo MINI atstovo galite įsigyti ypatingai patraukliomis sąlygomis.

>

PARKUOKITE. ĮKRAUKITE.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

20 kartų greitesnis

(su 50 kW galios DC nuolatinės srovės įkrovikliu)

0 sugaišto

laiko.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

ĮKROVIMAS KELYJE.

Kad ir kaip malonu vairuoti MINI, kartais, o neretai ir didžiąją dienos dalį, automobilis būna pastatytas.
Elektrinis MINI – įkrovimas viešose vietose – darbovietėje

Gaukite dvigubą naudą savo automobilio stovėjimo metu.

Išnaudokite savo visiškai elektrinio MINI stovėjimo laiką prasmingai – naudokitės nuolat besiplečiančiu įkrovimo stotelių tinklu viešosiose automobilių stovėjimo aikštelėse.

Vis daugiau ir daugiau prekybos centrų ir baldų parduotuvių siūlo nemokamai pasinaudoti įkrovimo galimybėmis savo automobilių stovėjimo aikštelėse – kintamosios ir nuolatinės srovės įkrovimo stotelėmis arba trigubais įkrovikliais. Vis daugiau viešbučių taip pat siekia tapti dar draugiškesniais aplinkai ir siūlo įkrovimo paslaugas elektrinius automobilius turintiems savo svečiams. Net kai kuriose daugiaaukštėse parkavimo aikštelėse jau yra nemokamo įkrovimo galimybės.

Universalu ir netaršu.

Savo MINI elektromobilį 11 kW galios įkrovimo stotelėse galite įkrauti ir naudodami papildomai įsigyjamą 3 režimo kabelį.

Kai kuriose viešosiose įkrovimo stotelėse galima naudotis ir AC kintamąja srove su 2 režimo jungtimi, ir DC nuolatine 50 kW srove su kombinuotos įkrovimo sistemos kištukiniu lizdu.

Ar žinojote kad visose Vokietijos viešosiose įkrovimo stotelėse yra naudojama žalioji arba atsinaujinančių šaltinių energija?

Elektrinis MINI – įkrovimas viešose vietose – CCS kombinuotoji įkrovimo sistema
Elektrinis MINI – įkrovimas darbovietėje – SchuKo

GALIA – TAI DARBO IR LAIKO SANTYKIS.

Jeigu parkavimo vietą turite darbe, jūsų darbdavys galėtų apsvarstyti galimybę įrengti įkrovimo stotelę jums ir jūsų kolegoms. Įkrovimo stotelei yra taikomi tokie patys reikalavimai kaip ir jūsų namuose esančiai įrangai. Jeigu automobilis stovės ilgesnį laiką, aukštos įtampos jungtis nėra reikalinga. Viskas, ko jums reikia – standartinis SchuKo kištukinis lizdas. Ir savo kelionę į namus pradėsite su visiškai įkrauta baterija.

Kombinuotoji įkrovimo sistema (CCS) pravers tuo atveju, jeigu važinėsite ilgesnius atstumus.

>

DIDŽIAUSIAS PASAULYJE TINKLAS JŪSŲ RANKOSE.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

Vos viena kortelė

ir jūs visiškai pasiruošę.

Daugiau kaip 12 000

įkrovimo stotelių, kurių tinklas nuolatos plečiasi.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

VISI UŽ VIENĄ. VIENAS UŽ VISUS.

Bendradarbiaudama su ChargeNow, MINI ELECTRIC siūlo prieigą prie didžiausio pasaulyje greitojo įkrovimo stotelių tinklo. Radijo dažnių identifikavimo (RFID) technologiją palaikanti kortelė – tai viskas, ko jums reikia.
Elektrinis MINI – ChargeNow – MINI Connected

ĮKRAUKITE JUMS PATOGIU METU.

MINI Charging suteikia jums galimybę naudotis daugiau kaip 100 000 įkrovimo vietų visoje Europoje. Vien Vokietija gali pasigirti beveik 20 000 įkrovimo stotelių.

Įkrovimo procesą patogiai aktyvuosite naudodamiesi savo išmaniuoju telefonu arba RFID kortele. Atsiskaitysite akimirksniu, be to, kas mėnesį gausite detalią atliktų mokėjimų ir išlaidų suvestinę.

Spustelėkite ant toliau pateikiamos nuorodos ir susipažinkite su išsamesne informacija apie MINI Charging bei interaktyviu žemėlapiu.

>

KAD IR KUR NUVYKTUMĖT.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

100%

apžvalga.

įkrovimo galimybių.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

ELEKTROS ENERGIJA YRA VISUR.

Visiškai nesvarbu, ar tai savaitgalio išvyka, ar vizitas pas kitame mieste gyvenančius bičiulius – jūsų visiškai elektrinis MINI jau nebegali būti apsiginklavęs dar geresne įranga.
Elektrinis MINI – įkrovimas – suderinamumas

SUDERINAMUMAS – TAI VISIŠKAS UNIVERSALUMAS.

2 tipo ir su kombinuota įkrovimo sistema suderinamos jungtys leis universaliai naudotis kiekviena įkrovimo stotele.

Praktiška įkrovimo talpa ir stabilios jūsų MINI įkrovos charakteristikos leis visada pasiekti kelionės tikslą, o įkrovimo galimybės bus visada netoliese.

VISA INFORMACIJA PASIEKIAMA RANKA.

Jūsų visiškai elektrinis MINI padės suplanuoti maršrutą ir kas minutę atnaujins maršruto informaciją realiuoju laiku – visa tai MINI Charging dėka.
Elektrinis MINI – ChargeNow – maršruto planavimas
Elektrinis MINI – idealūs maršrutai – e-mobility bendruomenė

KIEKVIENA KELIONĖ – NAUJAS ATRADIMAS.

Norėdami detaliau susipažinti su savo maršrutu, galite pasinaudoti nuolat augančios elektrinio mobilumo bendruomenės įrankiais. Čia rasite tokią informaciją kaip geriausias važiavimo greitis arba greičiausias maršrutas.
>

YRA DAUGYBĖ BŪDŲ SUTAUPYTI.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

0 priežiūros

8 metų garantija varos sistemai.

0 CO2

emisijos.

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

PRISIDĖDAMI PRIE MŪSŲ PLANETOS TAUSOJIMO, GALITE SUTAUPYTI.

Jeigu viską atliksite tinkamai, elektrinis mobilumas gali būti ne tik palankus aplinkai, bet ir naudingas jūsų piniginei.
Elektrinis MINI – varos sistema – santaupos

NEDIDELIS DĖVĖJIMASIS.

Lyginant su degimo variklius turinčiais automobiliais, visiškai MINI elektromobilio varos sistemą sudaro daug mažiau detalių. Tai reiškia, kad bėgant laikui gali tekti remontuoti arba keisti atitinkamai mažiau dalių.

STABDYMO ENERGIJOS REGENERAVIMAS.

Kiekvieną kartą stabdant, visiškai elektrinio MINI variklis, veikdamas kaip generatorius, stabdymo energiją paverčia elektra ir dalį jos grąžina atgal į automobilio bateriją.

Taip vadinamas rekuperacinis stabdymas leidžia tausoti stabdžių diskus ir išvengti dėl dėvėjimosi ant diskų besikaupiančių smulkių dalelių.

Elektrinis MINI – stabdžiai – stabdymo energijos regeneravimas

DIDELĖ NAUDA JŪSŲ PINIGINEI. DAR DIDESNĖ NAUDA GAMTAI.

Pateiktuose pavyzdiniuose skaičiavimuose galite matyti, kiek CO2, degalų ir aptarnavimo išlaidų sutaupysite lyginant su benzininį variklį turinčiu automobiliu, kai jūsų metinė rida yra 15 000 km.

Sąlygos:

 1. Skaičiavimai atlikti naudojant skaičiavimų metu esamas benzino ir elektros energijos kainas.
 2. Elektriniams automobiliams yra taikomos mokestinės lengvatos.
 3. Visiškai elektrinis MINI kraunamas viešose įkrovimo vietose arba namuose naudojant tik atsinaujinančią energiją. Benzininio variklio CO2 emisija vienam litrui degalų yra apie 2,32 kg.

 

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI

BENZININIAI VARIKLIAI:

780 litrų/per metus

16 pilnų bakų

maždaug 1200 €1

+ maždaug 260 € papildomų išlaidų

1460 €/per metus

1800 kg3 CO2

VISIŠKAI ELEKTRINIS MINI:

2150 kWh/metus

58 įkrovimo ciklai

maždaug 560 €1

+ maždaug: 120 €2 papildomų išlaidų

680 €/metus

0 kg3 CO2

Visiškai elektrinis MINI Visiškai elektrinis MINI
Elektrinis MINI - tausumas - santaupos

LŪŽIO TAŠKAS.

Jau pats pirmasis dar 1959 metais pasirodęs MINI automobilis degalus naudojo efektyviai. Šiandien tuos pačius efektyvumo principus taikome ir savo elektriniams automobiliams. Visiškai elektrinis baterijos galia varomas MINI Cooper SE ir įkraunamas hibridinis MINI Countryman modeliai – puikūs dar tvaresnės ateities lyderiai. Kraunant MINI Cooper SE modelį ES elektra ir nuvažiavus 30 000 km, šis automobilis jau bus tvaresnis už benzinu varomą MINI Cooper S modelį.

Naudojant atsinaujinančių šaltinių energiją, su MINI Cooper SE tereikės nuvažiuoti 19 000 km ir jis taps draugiškesniu aplinkai lyginant su panašiu benzininį variklį turinčiu automobiliu. Per visą savo eksploatavimo laikotarpį MINI Cooper SE modelis padaro atitinkamai 40 % (naudojant ES energiją) ir 70 % (naudojant atsinaujinančių šaltinių energiją) mažesnį galimą poveikį klimato atšilimui*.

Ir mes neketiname ties tuo sustoti. Nuo 2017 metų visos Europoje veikiančios BMW Group gamyklos naudoja tik „žaliąją“ elektros energiją. Mes taip nuolat vystome mažiau anglies dioksido generuojančius transportavimo būdus ir daugiau kaip pusė mūsų automobilių gamyklas palieka traukiniais. Siekdama visiškai išvengti anglies dioksido emisijos tarptautiniame jūrų transporte, 2019 metų gruodį BMW Group tapo koalicijos „Siekiame nulio“ (angl. Getting to Zero Coalition) nare.

*Eksploatavimo trukmės analizė atlikta 2019 metų lapkritį.


KOREGUOTI REIKŠMES.


Pakoreguokite toliau pateiktas įvesties reikšmes, kad gautumėte naujausią palyginimą.

Mini elektrinis
Panašus benzinu varomas automobilis
Galimas metinis sutaupymas

Reikšmių pakeitimai turi įtakos sąnaudų skaičiavimams ir sutaupytoms sumoms. Numatytosios reikšmės nustatomos pagal vidutines kainas, užfiksuotas per pastaruosius 12 mėnesių. Visa čia pateikta informacija gali keistis.

ĮKROVIMO LAIKO SKAIČIUOKLĖ.

Jei šį atstumą važiuosite kasdien
km
0 km 200 km
Turite įkrauti kiekvieną savaitę
x
Šios pilnos įkrovos jums reikia kiekvieną dieną
%
Lygininant su panašiu benzinu varomu automobiliu, galite sutaupyti

PAPRASTAS ĮKROVIMAS NAMUOSE

Trukmė H
 
Išlaidos
 
Trukmė H
 
Išlaidos
 

GREITAS ĮKROVIMAS KELYJE

Trukmė H
 
Išlaidos
 
Trukmė H
 
Išlaidos
 

Atstumas, kurį galite nuvažiuoti vieną kartą įkrovę bateriją, yra apskaičiuojamas įvertinus atliktų bandymų rezultatus. Faktinis nuvažiuojamas atstumas priklauso nuo daugybės veiksnių, daugiausiai jį lemia ratlankių ir padangų dydis, vairavimo stilius, pasirinktas maršrutas, oro sąlygos, šildymo ir vėsinimo sistemų naudojimas. Priklausomai nuo tokių išorinių veiksnių kaip maitinimo tinklo įtampa arba aplinkos temperatūra, šioje skaičiuoklėje rodomas įkrovimo laikas gali skirtis nuo faktinio įkrovimo laiko. Įkrovos laikas buvo apskaičiuotas esant 25°C temperatūrai. 

KAIP TOLI GALITE NUVAŽIUOTI?

Tam, kad žinotumėte, kaip toli galite nuvažiuoti kartą įkrovę automobilį, sukūrėme išmanią skaičiuoklę.

 

DUK.
Įkrovimas namuose.

Tam, kad MINI WALLBOX būtų sumontuota tinkamai, rekomenduojame pasinaudoti mūsų montavimo paslauga. Tiesiog užsisakykite šią paslaugą įsigydami MINI Wallbox Essential savo MINI atstovybėje. Oficialus mūsų įrengimo partneris (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) suteiks visą informaciją, atliks įrengimo ir įrangos paleidimo darbus.

Glausta privalumų apžvalga:

 • Jūsų patalpose bus patikrintos elektros jungtys.
 • Įvertinus individualią situaciją, sulauksite patarimų dėl tinkamos stotelės įrengimo vietos.
 • Stotelė bus įrengta jūsų pasirinktoje vietoje (įskaitant ir iki 2 m ilgio kabelio tiesimo darbus), prijungta prie elektros tinklo ir paleista.
 • Specialistai trumpai paaiškins kaip naudotis stotele.
 • 24 mėnesių garantija
Rekomenduojame naudoti trifazę jungtį su ne mažesne kaip 16 A lydžiojo saugiklio apsauga. Tai leis įkrauti automobilį naudojant 11 kW galią. Ateityje siūlome naudoti trifazę jungtį su 32 A lydžiojo saugiklio apsauga. Visi įkraunami hibridiniai automobiliai gali būti įkraunami naudojantis MINI Wallbox Essential įkrovikliu, kai vienfazės elektros srovės galia yra ne didesnė kaip 3,7 kW.
Trumpesnis įkrovimo laikas: Iki 7,4 kW (vienfazės srovės) arba 11 kW (trifazės srovės) įkrovimo galia, 5 m ilgio kabelis, paprastas naudojimasis, integruota nuolatinės srovės nuotėkio aptikimo funkcija.
Taip, jeigu naudosite 2 tipo arba kombinuoto įkrovimo kištuką.
5 metrų, saugiai pritvirtintas prie Wallbox.
Ne.
Taip, MINI Wallbox Essential yra IP 54 apsaugos klasės įrenginys, kurį galima naudoti ir lauke. Papildoma apsauga nuo aplinkos poveikio nėra būtina. Wallbox stotelė yra sukurta ir sertifikuota naudojimui. Vis dėlto, jūsų patogumui rekomenduojame stotelę įsirengti patalpoje. Tai apsaugos Wallbox nuo sniego ir apledėjimo žiemos metu, be to, jūsų Wallbox ilgiau išliks švari ir sausa.
Ne, elektromagnetinio jautrumo testai patvirtino, kad MINI Wallbox Essential neskleidžia jokios spinduliuotės.
Įkrovimo metu įkrovimo kabelis ir automobilis užsirakina. BMW i Wallbox Connect stotelė taip pat gali būti užrakinama, kai nėra naudojama.
Taip, tačiau tai reiškia, kad nedidelis energijos kiekis bus nuolatos naudojamas.

Atsiradus bet kokioms problemoms po Wallbox įrengimo arba jūsų Wallbox stotelei sugedus, galite bet kuriuo metu su mumis susisiekti paskambinę MINI gedimų ir eismo įvykių telefonu. +370 5 274 04 37.

MINI ĮKROVIMAS

MINI navigacijos sistema rodys visas MINI Charging tinklui priklausančias įkrovimo stoteles.

Įkrovimo stotelių galite ieškoti ir: navigacijos sistemoje pasirinkę "įkrovimo stoteles" kaip kelionės tikslą, matysite netoliese jūsų esančių įkrovimo stotelių sąrašą.

Dar vienas būdas – MINI Charging programėlė. Ji leis įkrovimo stoteles matyti išmaniajame telefone.

Tam, kad atrakintumėte įkrovimo stotelę ir pradėtumėte įkrovimo procesą, galite naudotis MINI Charging žemėlapiu arba MINI Charging programėle.

Kai kuriuos įkroviklius galima valdyti MINI Charging programėlės pagalba. Šią QR kodo skenavimo funkciją turinčią programėlę yra itin paprasta įdiegti ir naudoti. Tiesiog atsisiųskite programėlę, įveskite savo MINI Charging sutarties numerį ir PIN kodą.

Atsiskaityti galite negrynaisiais pinigais, patogiai atsiskaitysite mėnesiniais tiesioginio debeto mokėjimais iš savo banko sąskaitos. Internetinėje savo MINI Charging paskyroje galėsite visada matyti savo mokėjimus ir išlaidas.

 1. Išjunkite variklį ir užtraukite rankinį stabdį.
 2. Jeigu reikia, prieš įkrovimą nustatykite tinkamą srovę.
 3. Nenaudokite jokių ilgintuvų.
 4. Visada prijunkite ir atjunkite įkrovimo kabelį tokia tvarka:

  Prijungimas:

  1. Įkiškite kabelį į kištukinį lizdą.
  2. Prijunkite prie automobilio.

   

  Atjungimas:

  1. Atjunkite kabelį nuo automobilio.
  2. Ištraukite iš kištukinio lizdo.

   

  LED apšvietimas:

  • Balta šviesa: Signalinė šviesa
  • Raudona šviesa: Įkrovimo klaida
  • Oranžinė šviesa: Inicijavimas
  • Mėlyna šviesa: Vyksta įkrovimas
  • Žalia šviesa: Įkrovimo procesas baigtas

   

 5. Užrakinkite automobilį. Įkrovimas prasidės tik tada, kai automobilis bus užrakintas.

Įprastas įkrovimas AC kintama srove:

Tai efektyvus automobilio įkrovimas per naktį, tačiau šis būdas gali būti naudojamas ir dienos metu. Lyginant su įprastiniu buitiniu kištukiniu lizdu, įkraunant kintama srove yra naudojama didesnė galia, todėl automobilio bateriją įkrausite vos per kelias valandas. Tokios įkrovimo stotelės sutrumpintai yra vadinamos AC įkrovimo stotelėmis.

Spartusis įkrovimas nuolatine srove **):

** Greitojo įkrovimo stotelės yra geresnis pasirinkimas, kai reikia greitai įkrauti automobilį. Tokiose stotelėse savo automobilio bateriją įkrausite itin sparčiai, apsipirkimo arba užkandžiavimo metu. Įkrovimo procesas truks tik 30–40 minučių. Šios įkrovimo stotelės sutrumpintai yra vadinamos DC įkrovimo stotelėmis**."

Daugiau informacijos rasite čia: minicharging.chargemasterplc.com/

Atkreipkite dėmesį: iškilus problemoms naudojantis įkrovimo stotele, kreipkitės į stotelės operatorių. Operatoriaus kontaktus paprastai rasite ant įkrovimo stotelės.

MINI Charging įkrovimo informacinio centro tel. nr.:+370 5 274 04 37.
El.paštas:vilnius.servisas@bmw.lt
Darbo valandos: I -V (8.00 - 19.00)­VI (9.00 - 15.00), nuo pirmadienio iki penktadienio

MINI klientų aptarnavimo centro tel. nr.:+370 5 274 04 37.
El.paštas: vilnius.servisas@bmw.lt
Darbo valandos:  I -V (8.00 - 19.00)­VI (9.00 - 15.00), nuo pirmadienio iki penktadienio

APLINKOSAUGINIAI IR SOCIALINIAI TIEKĖJŲ TINKLO STANDARTAI

Aukštos įtampos baterijų gamybai yra naudojamas kobaltas, litis, grafitas ir nikelis. Aukštos įtampos baterijų apvalkalas gaminamas iš aliuminio. MINI (BMW Group) yra įsipareigojusi vystyti atsakingą, tvarią tiekimo grandinę, atitinkančią mūsų aukštus etinius ir žmogaus teisių standartus. Kiekvienas pasirinktas tiekėjas privalo pateikti informaciją apie aplinkosauginių, socialinių ir valdymo standartų laikymąsi, įskaitant žmogaus teises ir priverstinio darbo nevykdymą.

Siekdami visoje tiekimo grandinėje užtikrinti atsakingą visų žaliavų gavybą, saugoti ir puoselėti aplinką, rūpintis darbuotojų saugumu ir gerove, mes glaudžiai bendradarbiaujame su pagrindinių žaliavų tiekėjais. Be to, mes nuolat siekiame optimizuoti logistikos procesus ir taip sumažinti žaliavų transportavimo į mūsų gamyklas sukeliamą poveikį aplinkai.

MINI (BMW Group) visada atidžiai ir kritiškai įvertina savo žaliavų šaltinius. Rinkdamiesi tiekėjus, vadovaujamės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos parengtomis Išsamaus patikrinimo gairėmis, kurios yra skirtos atsakingam verslui. Dar daugiau – iš savo tiesioginių tiekėjų mes reikalaujame, kad jie užtikrintų savo tiekėjų tvarumo standartų laikymąsi. Tiekėjų tinklo skaidrumas yra pamatas, užtikrinantis tvarią mūsų tiekėjų veiklą.

Kartu su BASF, Samsung SDI ir Samsung Electronics mes įsipareigojome rūpintis tvaria kobalto gavyba. Vykdydami bendrą projektą Demokratinėje Kongo Respublikoje, siekiame išsiaiškinti, kokiu būdu galima pagerinti vietinių žmonių gyvenimo ir darbo sąlygas. Norėdami užkirsti kelią arba sušvelninti neigiamą poveikį ir nenuvilti Kongo žmonių, mes taip pat kreipėmės į Vokietijos tarptautinio bendradarbiavimo asociaciją (GIZ, GmbH) su prašymu pagerinti kobalto gavybos specialistų darbo sąlygas vykdant bandomąjį Demokratinės Kongo Respublikos projektą. Esame tikri, kad mūsų žaliavos yra išgaunamos ir apdorojamos įprastomis sąlygomis. Reguliariai tikriname žaliavų gavybos vietas, žinome ten taikomus mūsų partnerių darbo metodus ir užtikriname švarią gavybą.

Negana to, siekdama riboti bendrąjį tokių žaliavų kaip kobaltas poreikį, BMW Group siekia padidinti perdirbto kobalto naudojimo proporciją baterijų gamyboje.

Aliuminio įsigijimo procese mes ne tik įsigyjame aliuminį savo reikmėms, bet ir atsakingai bei pagrįstomis kainomis tiekiame šią žaliavą savo tiekėjams. Tai abiems pusėms leidžia geriau ir užtikrinčiau planuoti komercinę veiklą. Siekdama patenkinti savo ilgalaikį tvariai išgaunamo aliuminio poreikį ateityje, BMW Group tapo pirmąja automobilių gamintoja, prisijungusia prie Aliuminio gavybos priežiūros iniciatyvos (angl. Aluminum Stewardship Initiative), kuri aktyviai ir visoje aliuminio išgavimo vertės grandinėje siekia ekologinio ir socialinio tvarumo – nuo kasyklų iki perdirbimo proceso.
Be to, mes dedame visas pastangas, kad mūsų gamybos procese būtų naudojama kuo daugiau perdirbto aliuminio. Antrinių žaliavų panaudojamas turi teigiamą poveikį, ypač šiose tvarumo srityse: biologinės įvairovės, CO2 emisijos (ypatingai intensyviai energiją naudojančiose tokių žaliavų apdirbimo srityse kaip aliuminis, plienas ir varis) ir atliekų mažinimo. Vidutiniškai savo automobilių gamyboje sunaudojame 20 % antrinio aliuminio. Atitinkamai aliuminio lydinių produktų – 40 %. Aliuminio gavybos priežiūros iniciatyvos (angl. Aluminum Stewardship Initiative) komandoje dirbame tam, kad galėtume patvirtinti tvarią savo aliuminio tiekėjų veiklą. Daugiau informacijos rasite čia: aluminium-stewardship.org

MINI Cooper SE detalių gamybai yra naudojamas iš Australijos tiekiamas litis. Ši medžiaga yra išgaunama iš kietųjų uolienų klodų, kurie atitinka aukščiausius tvarumo standartus. BMW Group ir toliau tęsia tyrimus dėl tokių medžiagų kaip litis panaudojimo kitais tikslais perdirbant automobilių baterijas, t. y. vysto, pavyzdžiui, perdirbimo arba uždarojo ciklo koncepcijas.

Didžiausias mūsų tiekimo grandinės skaidrumas leidžia nustatyti pagrindines mūsų tiekėjų ir kitų tarpininkų problemas bei efektyviai jas spręsti. Didesnis mūsų išteklių tiekimo grandinės efektyvumas yra grindžiamas aplinkosauginių ir socialinių standartų atitiktimi, kaip tai yra numatyta BMW Group tiekėjų tinklui taikomuose tvarumo standartų reikalavimuose. Kiekvienas tiekėjas privalo laikytis BMW Group tvarumo reikalavimų. Dar daugiau – savo veikloje vadovaujamės tokiais tarptautiniais standartais kaip JT pasaulinio susitarimo iniciatyva (Davos, 1999 metų sausis), "Pagrindinių darbo teisių ir principų deklaracija" (Ženeva, 1998 metų birželis), Tarptautinės darbo organizacijos paruoštais išsamaus patikrinimo standartais ir reikalavimais dėl "JT verslo ir žmogaus teisių pagrindinių principų.

Bet kurio elektrinio automobilio poveikis aplinkai priklauso nuo jo naudojamo elektros energijos šaltinio. Kitas svarbus CO2 emisijos aspektas – baterijai pagaminti naudojama energija. Turint tai omenyje ir atsižvelgiant į atliktus bandymus, jeigu MINI Cooper SE modelis yra įkraunamas naudojant atsinaujinančių šaltinių energiją, draugiškesniu aplinkai jis tampa nuvažiavus vos 19 000 km. Viso MINI Cooper SE modelio eksploatavimo metu automobilis sugeneruoja atitinkamai 40 % (įkrovimui naudojant ES energiją) arba 70 % (įkrovimui naudojant atsinaujinančių šaltinių energiją) mažesnę emisiją, palyginus su benzininį variklį turinčiu MINI Cooper S modeliu. Tai reiškia, kad kas dieną nuvažiuojant įprastinius atstumus, po dvylikos mėnesių MINI Cooper SE automobilis atperka visuotiniam atšilimui padarytą įtaką jo gaminimo metu.

ATLIKITE TOLIMESNIUS VEIKSMUS.

Visiškai elektrinio MINI vaizdas iš šono Visiškai elektrinio MINI vaizdas iš šono
TRIDURIS HEČBEKAS COOPER SE