TECHNOLOGINIS KŪRYBINGUMAS IR MEISTRYSTĖ.

Elektrinis vairavimas – tai visiškai naujos MINI patobulinimų ir techninių charakteristikų galimybės. Mūsų novatoriškos technologijos tampa vis išmanesnės, tačiau daug svarbiau yra tai, kaip mes jas panaudojame siekdami reikšmingų patobulinimų ir dar tvaresnės ateities.

mini elektrinis mobilumas – mini electric – technologija mini elektrinis mobilumas – mini electric – technologija
Elektrinis mobilumas - technologija - įkraunamas hibridas

ĮKVĖPTA IŠRADINGUMO.

Mini elektrinis mobilumas – mini elektrinis – elektrinė pavara Mini elektrinis mobilumas – mini elektrinis – elektrinė pavara

ELEKTRINĖ PAVARA.

MINI automobiliai nuo pat pradžių buvo vertinami kaip geriausias kompaktiškų automobilių pavyzdys. Dabar triduris MINI hečbekas puikuojasi visiškai elektrine varos sistema. MINI Electric automobiliuose puikiai dera itin kūrybiškai išnaudojamos erdvės koncepcija ir į ateitį orientuotos technologijos.

Aukštos įtampos T formos ličio jonų baterija yra sumontuota po automobilio grindimis, per visą jų ilgį. Lyginant su benzininį variklį turinčiu MINI, tai leidžia užtikrinti daug žemesnį automobilio svorio centrą, todėl galėsite mėgautis dar didesniu stabilumu ir manevringumu. Mes ir toliau puoselėsime novatoriškumo tradicijas. MINI istorija tęsiasi.

VAROS SISTEMA.

Nepertraukiamai dinamiška. Kompaktiška MINI Electric sistema išsiskiria labai nedidelėmis vibracijomis, todėl mėgausitės grakščiu ir beveik begarsiu važiavimu.

Greitas ir tiesioginis atsakas. Akimirksniu išvystomas didžiausias variklio sukimo momentas leis džiaugtis įspūdingu manevringumu, neuždelsta akceleracija, sklandžiu pavarų perjungimu ir tiesioginiu varos sistemos atsaku.

Vairavimas naudojantis tik vienu pedalu. Beveik visą savo kelią galėsite įveikti naudodamiesi tik vienu pedalu. Be vargo įsibėgėsite iki pageidaujamo greičio, o kas kartą nukėlę koją nuo pedalo arba sustoję, energiją grąžinsite atgal į automobilio bateriją.

Mini elektrinis mobilumas – mini elektrinis – elektrinis važiavimas Mini elektrinis mobilumas – mini elektrinis – elektrinis važiavimas

„Ir jūsų veidą papuoš šypsena.“

MINI elektromobilių vairuotojai papasakojo, kodėl jiems patinka vairuoti MINI.
MINI Electric – Resolute Edition – nanuq white baltos spalvos

MINI ELECTRIC RESOLUTE EDITION BALTOS NANUQ WHITE SPALVOS.

Inuitų kalboje žodis Nanuk reiškia "baltąjį lokį". Balta Nanuq White – tai naujoji MINI Electric Resolute modelio spalva. Ji primena šviesią šių įspūdingų gyvūnų kailio spalvą. Tačiau panašumai tuo nesibaigia – net ir esant ekstremaliai neigiamai aplinkos temperatūrai, elektrinė varos sistema, aukštos įtampos baterija, galios elektronika ir įkrovimo technologijos stebins patikimu veikimu ir puikiomis charakteristikomis. 

Netrukus rinkoje pasirodysiantis MINI Electric Resolute modelis savo galimybes akivaizdžiai demonstruos kiekviename kelio vingyje, todėl visos elektrinio vairavimo akimirkos taps nepamirštamomis. 

MINI elektrinis – elektrinis mobilumas – išskirtinai elektrinis
Elektrinis mobilumas - technologija - visiškai elektrinis Elektrinis mobilumas - technologija - visiškai elektrinis

VISIŠKAI ELEKTRINIS IKI 2030 METŲ.

Tai jau oficialu. Pats paskutinis vidaus degimo variklį turintis MINI automobilis dienos šviesą išvys 2025 metais. Iki 2030 metų visą MINI asortimentą sudarys tik elektriniai automobiliai.

MINI elektrinis – elektrinis mobilumas – išskirtinai elektrinis
MINI Countryman PHEV – hibridai – SAV MINI Countryman PHEV – hibridai – SAV MINI Countryman PHEV – hibridai – SAV
Elektrinis mobilumas - technologija - visiškai elektrinis piktograma

PUSIAU ELEKTRINIS. PILNAI PASIRUOŠĘS NUOTYKIAMS.

MINI Countryman PHEV – hibridai – SAV

MINI COUNTRYMAN ĮKRAUNAMAS HIBRIDAS. 

Įkraunamas MINI Countryman hibridas suteikia jūsų nuotykiams reikalingos erdvės ir entuziazmo, o kelyje išmeta mažiau teršalų. Šis automobilis yra varomas ir vidaus degimo ir elektrinio variklio, todėl šių variklių tandemas jus džiugins ne tik kasdienių išvykų, bet ir ypatingų kelionių metu.

VISŲ VARANČIŲJŲ RATŲ PAVARA.

ALL4 – tai išmanioji sukimo momento vektorių valdanti visų varančiųjų ratų sistema, užtikrinanti geriausią sukibimą važiuojant bet kokia kelio danga. Atsižvelgiant į konkrečią vairavimo situaciją, elektrohidraulinė daugiadiskė transmisija itin sklandžiai paskirsto MINI TwinPower Turbo variklio sukimo momento galią priekinei ir galinei ašims.

Rezultatas – optimalus sukibimas, maksimalus stabilumas ir dar malonesnis vairavimas įveikiant posūkius.

mini countryman PHEV – hibridai – visų varančiųjų ratų pavara mini countryman PHEV – hibridai – visų varančiųjų ratų pavara
mini Countryman PHEV – hibridai – edrive mini Countryman PHEV – hibridai – edrive

MAX EDRIVE.

eDrive Service – tai papildomai pasirenkamos MINI Connected paslaugos, užtikrinsiančios didžiausią jūsų MINI Electric automobilio arba įkraunamo MINI Countryman hibrido komfortą ir efektyvumą. Jums vairuojant bus nuolat vertinamas „žaliasis“ jūsų maršruto atstumas, t. y. energetiniu požiūriu efektyviausia jūsų maršruto atkarpa, kurią galite įveikti. Centriniame automobilio ekrane arba MINI programėlėje galėsite matyti kitos įkrovimo stotelės vietą, atstumą, kurį galite nuvažiuoti naudodami baterijos energiją, įkrovos būseną ir likusį įkrovimo laiką. 
Be to, naudodamiesi eDrive paslaugomis, savo išmaniajame telefone galėsite konfigūruoti papildomas baterijos veikimo charakteristikų ir nuotolinių paslaugų funkcijas. Dar daugiau – turėsite galimybę įvertinti paskutinės savo kelionės duomenis ir kitą statistinę informaciją, todėl kitą kartą galėsite važiuoti dar efektyviau.

 

KITOS ELEKTRINIO AUTOMOBILIO KONCEPCIJOS.

Kelyje jau galima sutikti dar dvi naujas elektrinio mobilumo koncepcijas.
mini elektrinis mobilumas – mini electric – technologijų koncepcija

LENGVIEJI HIBRIDAI.

Regeneruojantis stabdymas automobiliui lėtėjant leidžia susigrąžinti energiją, kuri kitu atveju būtų tiesiog prarasta. Ši technologija užtikrina itin ekonomišką variklio veikimą. Automobiliai, kuriuose sumontuota lengvųjų hibridų technologija, nėra įkraunami namuose arba viešojo įkrovimo stotelėse.

mini elektrinis mobilumas – vandenilinius kuro elementus turintys automobiliai – technologija

KURO ELEMENTUS TURINTYS ELEKTRINIAI AUTOMOBILIAI – VAROMI VANDENILIU.

Vandenilinius kuro elementus turintys automobiliai yra varomi elektrinių variklių. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad šie automobiliai elektros energiją pasigamina patys. Priešingai nei baterijas turinčių elektrinių automobilių (BEV) arba įkraunamų hibridinių elektromobilių (PHEV) atveju, šių automobilių energijos šaltinis nėra įmontuotos įkraunamos baterijos. Vandenilinę varos sistema turinčių automobilių energijos šaltinis yra kuro elementai.

DUK.

Norėdami savo automobilį susieti su MINI programėle, pasirinkite „Automobilis“ (angl. Vehicle) > „Garažas“ (angl. Garage) > „Pridėti automobilį (angl. Add vehicle). Būdami netoliese savo MINI, paeiliui vadovaukitės toliau pateikiamomis programėlės instrukcijomis. Į jūsų MINI automobilio MINI pranešimų aplanką bus atsiųstas tris valandas galiojantis saugos kodas, kurį turėsite suvesti MINI programėlėje. Atsiųstą saugos kodą galėsite rasti savo MINI informacijos ir pramogų sistemoje, pasirinkę „MINI Connected“ > „MINI pranešimai“ (angl. MINI Messages).
GREEN – tai žaliasis jūsų MINI važiavimo režimas, užtikrinantis didžiausią nuvažiuojamą atstumą patiriant mažiausias energijos sąnaudas. Norėdami aktyvuoti GREEN režimą, MINI važiavimo režimų perjungimo mygtuką laikykite nuspaudę tol, kol prietaisų skydelio ekrane išvysite užrašą GREEN.

ALL4 – tai išmani sukimo momento vektorių valdanti visų varančiųjų ratų sistema, užtikrinanti geriausią sukibimą važiuojant bet kokia kelio danga. Įvertinus konkrečią vairavimo situaciją, su dinamine stabilumo kontrolės sistema susieta elektrohidraulinė daugiadiskė transmisija* sklandžiai paskirsto MINI TwinPower Turbo variklio sukimo momento galią priekinei ir galinei ašims. Tai reiškia, kad galėsite mėgautis optimaliu sukibimu, maksimaliu stabilumu ir dar malonesniu vairavimu posūkiuose.

MINI Connected – tai į įvairius paslaugų paketus įeinančios mobiliąsias ir interneto technologijas naudojančios Connected paslaugos, užtikrinančios ryšį tiek automobilyje, tiek ir už jo ribų. 

WLTP (Pasaulinė suderinta lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūra) yra visiems automobilių gamintojams privaloma teisės aktais nustatyta bandymų procedūra, kurios metu yra apskaičiuojamos konkrečios išmetamųjų dujų ir degalų sąnaudų vertės. Laboratorinius bandymus papildo realiomis važiavimo sąlygomis atliekamas taršos įvertinimas (RDE).

MINI programėlė – tai tarsi nuotolinio valdymo pultelis jūsų telefone. Joje galėsite matyti atstumą, kurį dar galite nuvažiuoti, valdyti įkrovimo procesus, planuoti savo maršrutus atsižvelgiant į baterijos energijos sunaudojimą ir iš anksto aktyvuoti oro kondicionavimo funkciją tam, kad pageidaujama temperatūra salone galėtumėte mėgautis vos tik įsėdę į automobilį. Planuoti savo keliones ir jas išsiųsti tiesiai į MINI informacijos ir pramogų sistemą galėsite patogiai įsitaisę ant sofos, todėl visada būsite pasiruošę naujoms kelionėms. Dar daugiau – savo išmaniajame telefone įdiegtoje MINI programėlėje galėsite matyti savo automobilio stovėjimo vietą ir patikrinti, ar užrakinote automobilio dureles.

Bet kurio elektrinio automobilio poveikis aplinkai priklauso nuo jo naudojamo elektros energijos šaltinio. Kitas svarbus CO2 emisijos aspektas – baterijai pagaminti naudojama energija. Turint tai omenyje ir atsižvelgiant į atliktus bandymus, jeigu MINI Cooper SE modelis yra įkraunamas naudojant atsinaujinančių šaltinių energiją, draugiškesniu aplinkai jis tampa nuvažiavus vos 19 000 km. Viso MINI Cooper SE modelio eksploatavimo metu automobilis sugeneruoja atitinkamai 40 % (įkrovimui naudojant ES energiją) arba 70 % (įkrovimui naudojant atsinaujinančių šaltinių energiją) mažesnę emisiją, palyginus su benzininį variklį turinčiu MINI Cooper S modeliu. Tai reiškia, kad kas dieną nuvažiuojant įprastinius atstumus, po dvylikos mėnesių MINI Cooper SE automobilis atperka visuotiniam atšilimui padarytą įtaką jo gaminimo metu.

Vairuotojo vadovo programėlėje rasite konkretiems MINI modeliams skirtus naudotojo vadovus. Čia MINI klientai ras išsamią ir interaktyvią informaciją apie savo automobilius, kurią galės peržiūrėti išmaniajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje. Ši daugiau kaip 55 šalių rinkoms siūloma programėlė yra prieinama daugiau kaip 30 kalbų, ją galite nemokamai atsisiųsti iš elektroninės Apple arba Google programėlių parduotuvės.

Pradedant naudotis programėle pirmą kartą, bus reikalingas interneto ryšys. Įvedus automobilio identifikavimo numerį (VIN), programėlė automatiškai atsiųs jūsų automobilio naudotojo vadovą, kuriuo vėliau galėsite naudotis ir be interneto ryšio. 

Vairuotojo vadovo programėlėje rasite nuorodas į papildomą informaciją, išsamius duomenis apie jūsų automobilį ir itin realistiškai pateiktą animuotą vaizdo medžiagą, paaiškinančią pažangių automobilio funkcijų veikimo principus. Pasinaudoję nuoroda į BMW YouTube kanalą, galėsite peržiūrėti daugybę trumpų subtitruotų mokomųjų vaizdo įrašų anglų kalba.

"Peržiūros 360° kampu funkcija" su interaktyviai pateikta informacija leis apžiūrėti MINI automobilio vidų ir išorę. Be to, Apple iPhone telefonų turėtojai galės naudotis kartu su išmaniojo telefono kamera veikiančia"išmanaus skenavimo funkcija Smart Scan". Ši vairuotojo vadovo programėlės funkcija atpažįsta salone esančių funkcinių automobilio mygtukų simbolius ir tekstus ir automatiškai pateikia atitinkamus paaiškinimus. Kuo labiau pažinsite savo automobilį, tuo užtikrinčiau jausitės kelyje.